Як пришвидшити свій ПК?

Як пришвидшити свій ПК: корисні поради

Через деякий час після встановлення операційної системи ви можете побачити, що комп’ютер повільно працює, хоча раніше працював нормально.
З цієї статті ви зможете дізнатися, як прискорити роботу комп’ютера – нижче наведені прості поради, але усі вони потребують вкладень. Втім, сума, необхідна для того, щоб покращити роботу ПК, значно менша, ніж сума, необхідна для купівлі нового комп’ютера. Тому апгрейд ПК має сенс з точки зору економії.

Перевірте, чи є вільне місце

Коли на системному диску залишається менше 15% місця, ПК глючить, Windows працює менш стабільно, а програми видають помилки або працюють дуже повільно.
Тому уважно стежте за дисковим простором, що залишився на системному диску і час від часу чистіть його: видаляйте непотрібні програми, чистіть кеш браузерів, папки «Завантаження» та «Документи» і, звичайно, не забувайте очищати Кошик.

Замініть HDD на сучасний диск

Якщо комп’ютер повільно працює, заміна жорсткого диску – це найдієвіший спосіб прискорення роботи. При бажанні оновлення комп’ютера, можна почати саме з SSD.

Жорсткі диски приваблюють багатьох користувачів своєю надзвичайною доступністю. Вони незамінні, коли вам потрібно зберігати сотні та тисячі гігабайт фільмів, музики та фотографій, але зовсім не підходять для використання як системні накопичувачі.

Жорсткий диск набагато повільніший навіть найдешевшого твердотільного накопичувача, і перехід на системний SSD зможе набагато пришвидшити ПК, на порядок зменшить час його завантаження і, в цілому, плідно позначиться на роботі системи.

Особливо вигоду від переходу на SSD отримають власники старих комп’ютерів. Їх система активно використовує файл підкачування. Тому при розміщенні файлу підкачки на SSD швидкість роботи старого комп’ютера може зрости багаторазово. Якщо вам потрібна заміна HDD на SSD у Львові – звертайтесь в Reboot Service.

Заміна hdd на ssd у Львові

Збільште об’єм RAM (оперативної пам’яті)

Для повноцінної роботи сучасного комп’ютера потрібно не менше 8 Гб RAM. У випадку, якщо ви використовуєте його для ігор, то мінімальний поріг збільшується до 16 Гб. Але бездумно купувати ще одну планку не варто. Перш за все, перевірте, чи є на вашому комп’ютері можливість встановити ще один модуль пам’яті.

Якщо додатковий слот є, обов’язково подивіться, яка пам’ять у вас встановлена і докупіть планку, здатну працювати з нею в двоканальному режимі. Якщо такого слота немає, найкраще купити одразу набір із двох планок. Так ефект від їхньої заміни виявиться найвищим.

Завдяки збільшенню обсягу RAM, комп’ютер стане набагато рідше звертатися до повільнішого файлу підкачки і зможе працювати з великою кількістю програм одночасно. Його швидкість роботи помітно зросте, а ви зможете швидко перемикатися між усіма потрібними програмами.

Інші способи

Існують інші методи прискорення ПК. Наприклад, можна використовувати програми для очищення реєстру. Вони дійсно можуть трохи прискорити комп’ютер, а видалення з автозавантаження зайвих програм дозволить зменшити потрібний системі обсяг RAM. Але ефект від таких покращень буде набагато нижчим, ніж від заміни комплектуючих комп’ютера.

Якщо вам потрібен терміновий ремонт компютера у Львові – спеціалісти нашого сервісу готові допомоги.