Як доглядати за своїм ПК?

Догляд за ПК: топ-5 порад

Правильний догляд потрібен будь-якій техніці, оскільки без нього навіть найбільш сучасне, якісне і надійне обладнання доволі швидко вийде з ладу. Потребує догляду і персональний комп’ютер, який без перебільшення сьогодні став невід’ємною складовою нашого буденного життя. Він активно застосовується як в роботі, навчанні, так і в творчості та розвагах. Іноді, під час його експлуатації можуть з’являтись непередбачені несправності і збої системи, котрі для власника пристрою створюють чимало незручностей.

Давайте розглянемо п’ять корисних порад по догляду за ПК, що дозволять уникнути найпоширеніших помилок у його щоденному використанні.

Якщо вам потрібен терміновий ремонт ПК у Львові – звертайтесь в сервісний центр Reboot Service.

Чистка ПК

Зовнішнє і внутрішнє очищення ПК необхідно проводити систематично. Слідкуйте за чистотою екрану. У багатьох на моніторі наявні відбитки пальців, жирні розводи чи пил. Але бігти за звичайною ганчіркою для кухні та використовувати різні засоби для миття скла не можна. Екран протирається спеціальними вологими серветками з мікрофібри з демінералізованою водою, які можна придбати в багатьох комп’ютерних магазинах.

Також, слід кожного дня протирати клавіатуру. Щоб видалити пил з важкодоступних місць, можна застосувати звичайний пензлик. Проте, зручніше просто перевернути пристрій введення і ретельно його знизу пропилососити. Обов’язково перед процедурою очищення слід від’єднати клавіатуру від електромережі.

Для чистки миші, щоб видалити забруднення між сполучними швами і кнопками на корпусі даного координатного пристрою, можна застосовувати звичайні ватяні палички.

З внутрішніх компонентів системного блоку видаляти пил необхідно хоча б раз на рік. Краще це завдання довірити спеціалістам.

Правильне розміщення

Для безперебійної роботи всіх елементів ПК їм необхідна вільна циркуляція повітря. Тому персональний комп’ютер слід встановлювати подалі від стіни, фіранок та інших предметів. Дисплей рекомендовано розміщувати якомога далі від джерел тепла, яскравого світла та променів сонця. Це дозволить подовжити термін його експлуатації і збереже ваш зір.

Встановлення програм

Рекомендується встановлювати програми тільки з перевірених і надійних джерел. Також, не варто економити на якісній антивірусній програмі, оскільки працездатність комп’ютера напряму залежить від неї. Важливо подбати і про встановлення всіх драйверів і їх своєчасне оновлення.

Застосування UPS

На роботу будь-якого ПК перепади напруги можуть впливати досить негативно. Купівля і підключення якісного джерела безперебійного живлення з функцією стабілізації напруги дасть змогу уникнути дороговартісних ремонтів.

Уникайте нагромаджень

Не потрібно складати на монітор і системний блок ПК різноманітні сторонні предмети (палітурки, рамки з фотографіями, сумки, ін.). Під час роботи пристрою неминуче виникають вібрації, які в поєднанні з впливом важких речей можуть спричинити збої в функціонуванні вінчестера та інших важливих складових.

Отже, техніка не вічна і може зламатись рано чи пізно. Якщо ж дотримуватись порад щодо того, як доглядати за пк правильно, то це дозволить значно знизити ризики поломки такого пристрою і він прослужить набагато довше того терміну, що встановлений гарантією.