Що дасть Заміна HDD на SSD на старому ноутбуці?

Переваги заміни жорсткого диску HDD на SSD в ноутбуці?

Не дивлячись на досить широке розповсюдження твердотільних накопичувачів SSD багато виробників ноутбуків продовжують пропонувати свою продукцію з “вінчестерами” HDD. Крім того багато користувачів  в Україні використовують ноутбуки старих моделей, де HDD диски встановлювалися по замовчуванню навіть при максимальній комплектації. Слід відзначити що для ноутбуків та моноблочних ПК використовуються HDD диски  формату 2,5 дюйма десктопних версій ПК – 3,5 дюйма. Тому для оновлення ноутбука необхідно використовувати 2,5 дюймовий варіант SSD диску.

Технічні особливості

Заміна HDD на SSD у ноутбуці є одним з найбільш ефективних способів модернізації. У залежності від моделі ноутбуку можуть використовуватися твердотільны диски різного формату. Частіше всього, це безкорпусний варіант виконання для підключення через інтерфейс SATA / mSATA. Також можливе використання подовженого варіанту, що має ширину 22мм. У залежності від можливостей ноутбука вибір моделей може бути розширений до пристроїв з зовнішнім інтерфейсом під роз’єми М.2 (PCI-E) чи SATA.

Основні переваги використання SSD в порівнянні з HDD

Серед переваг, які дає заміна HDD,як користувачі, так і спеціалісти відмічають наступні:

Швидкість доступу до даних. Як можна довідатися з інформації представленої виробниками швидкість запису/зчитування на HDD дисках, у залежності від моделі, може становити 100-125 Мб/сек. У той час стандартна швидкість твердотільних накопичувачів може досягати 550-600 Мб/сек за умови підключення до інтерфейсу SATA. Якщо підключення SSD накопичувача проводиться через інтерфейс PCI-E (Gen.3) то швидкість зчитування може становити 3500 Мб/сек., а запису 2100 Мб/сек.

Таким чином, порівнюючи швидкість доступу до інформації, яка становить у HDD 3,5 мс, а у SSD – 0,25 мс, можна дійти до висновку, що при такій колосальній різниці швидкодія ноутбука значно покращиться, особливо при роботі з програмами, що потребують постійного звернення до пам’яті.

Додатковою перевагою є кардинально різний принцип дії HDD та SSD накопичувачів, що пов’язаний з їхніми конструктивними відмінностями. У першого при пошуку інформації тратится частина часу на приміщення магнітної голівки та існують певні технічні обмеження на швидкість обертання дисків. Таким чином значно обмежується можливість одночасного звернення та обробки даних. SSD накопичувачі для обробки декількох звернень просто виконують перемикання електронних ліній що дозволяє обробляти декілька тисяч запитів в секунду у порівнянні з декількома сотнями HDD дисків.

Для користувачів це проявляється у життєвому збільшення швидкості обробки даних запуску операційної системи та одночасній роботі з багатьма відкритими програмами.

Зниження рівня шуму та тепловиділення. Встановити SSD на ноутбук – означає суттєво знизити гучність при роботі. Навіть найсучасніші HDD диски працюють з клацанням, гудінням а також помітною вібрацією, особливо, при інтенсивному навантаженні. Крім того він гріється Що змушує вмикається вентиляційну систему для охолодження. Всі перелічені недоліки повністю відсутні у SSD накопичувачів.

Споживання енергії. У SSD накопичувачі значно нижче, так як немає необхідності у встановленні електричних двигунів та вмиканні охолоджувальний вентиляторів. Це забезпечує значне збільшення часу автономної роботи ноутбука, навіть при максимально інтенсивному навантаженні на систему.

Висновки

Усвідомивши необхідність модернізації необхідно визначити компанію, що буде виконувати роботу.  Наголосити на тому, що заміну HDD на SSD у Львові найбільш доцільно довірити професійним майстерням. Тільки у цьому випадку користувач може бути впевнений у працездатності ноутбука.