Поширені поломки ноутбуків

Ноутбук – важливий помічник у роботі та відмінний варіант для цікавого проведення дозвілля. Це портативний багатофункціональний пристрій, що активно використовується для різноманітних завдань. При цьому статистика свідчить, що дане обладнання частіше ламається, аніж стаціонарні комп’ютери. Нерідко відновити працездатність гаджета самостійно – досить складно. Якісний ремонт ноутбука можливо виконати лише у надійному сервісному центрі.

Ремонт ноутбуків HP львів

Види поломок ноутбуків

Усі варіанти пошкоджень можна поділити на дві основні категорії:

• Програмні – пов’язані із системними збоями. Такі проблеми можуть суттєво уповільнювати відповідь, довго завантажувати програми, зависати, постійно перезавантажуватись або зовсім не вмикатись. Дані проблеми можуть бути спричинені вірусами або засміченістю пам’яті системи. Такі ситуації найчастіше спричинені встановленням підозрілого софту та роботою в інтернеті без антивірусу. Усунути проблему можна зміною операційної системи.

• Апаратні пошкодження поділяють на електронні та механічні. Останні пов’язані з фізичним пошкодженням корпусу в процесі необережного користування: заливання рідини клавіатури, удари чи падіння.

Поширені поломки ноутбуків

Якщо переглянути з якими проблемами до сервісних центрів приходять користувачі, то можна скласти невеликий рейтинг.

1. Механічні пошкодження корпусу

Оскільки ноутбук – це портативний гаджет, то імовірність, що пристрій можна впустити значно більша, ніж зі стаціонарним ПК. Як правило, корпус ноутбука виконаний із пластику, який може тріснути навіть від незначних механічних впливів. Це може порушити естетичний вид пристрою або призвести до серйозних внутрішніх пошкоджень. Часом падіння закінчуються проблемами з екраном, оскільки, як варіант, може пошкодитись матриця або шлейф.

2. Батарея та блок живлення

Другу позицію рейтинга займають неприємності з батареєю. За фактом  вона є розхідником із обмеженим ресурсом. При тривалій експлуатації батарея втрачає свою ємність і не може тримати заряд. При цьому, якщо під’єднати блок живлення, ноутбук працюватиме. Щодо блоку живлення, то він також вимагає періодичної заміни. З’ясувати справжню причину можна лише під час тестування у сервісі.

3. Екран

Проблеми з екраном нерідке явище. Деколи досить невеликого прогину кришки ноутбука, щоб він перестав працювати. Користувачі можуть спостерігати частковий показ зображень, смуги та світлі точки на екрані. Якщо зображення повністю відсутнє, то проблема може бути в системі підсвічування. У такому випадку достатньо монітор просвітити ліхтариком, якщо буде видно картинку, то матриця ціла і просто не працює освітлення дисплея. Відхід шлейфу може давати часткове або смугасте зображення. Насправді причин може бути досить багато.

4. Клавіатура

Класична проблема більшості власників ноутбуків – заливання клавіатури водою, чаєм, соком чи іншою рідиною. Це веде до окислення плати та шлейфів. У переважній більшості випадків потрібна заміна клавіатури. Також на коректність роботи може впливати засмічення під кнопками або надмірне натискання користувачем. Все це вимагає огляду, чищення та ремонту.

5. Відеокарта та процесор

Подібні проблеми можна виявити тільки при комплексній діагностиці в сервісному центрі. Основні ознаки несправності: постійне перезавантаження або вимкнення пристрою безпосередньо під час роботи. Якщо розглядати відеокарту, то недоліки її роботи можуть відображатися в порушенні якості графіки.

6. Материнська плата

Найбільш проблематичне і дороге пошкодження серед всіх варіантів. За симптоматикою може проявлятися по-різному. Перевірити та виправити ситуацію можуть лише фахівці сервісу.

Як мінімізувати поломки ноутбуків

Переважна більшість випадків, які ведуть до порушень функціонування – необережне поводження користувача з пристроєм. Щоб уникнути проблем з ноутбуком, потрібно враховувати наступні рекомендації:

• Не залишайте поруч із гаджетом напої.

• Не залишайте сторонні предмети на клавіатурі, оскільки при закритті це може пошкодити матрицю.

• Не слід сильно бити по клавішах.

• Небажано працювати на ліжку або дивані, оскільки дрібні частинки можуть потрапляти усередину.

• Важливо забезпечити нормальну циркуляцію повітря, щоб не викликати перегрів пристрою.

• Перевезення обладнання повинно проводитись лише у спеціальних сумках чи рюкзаках.

Щоб швидко та якісно вирішити будь-які з перерахованих проблем, потрібно звернутися до сервісу з ремонту ноутбуків у Львові. Сучасне обладнання та досвідчені спеціалісти допоможуть вирішити найскладніші проблеми з комп’ютерною технікою за вигідною ціною.