Не заряджається ноутбук, що робити?

Що робити коли не заряджається ноутбук?

Якщо не заряджається ноутбук , треба з’ясувати причину та негайно її виправити. Причиною такої несправності може бути якийсь програмний збій або механічне пошкодження батареї чи зарядного пристрою. Інколи вдаєть впоратися з проблемою самостійно, хоча професійне втручання є більш безпечним для будь-якого пристрою.

Коли виникають проблеми з зарядкою ноутбука

Час життя навіть найкращого акумулятора обмежений кількістю циклів заряду та спустошення. Тож, нікого не дивує потреба поставити у пристрій нову батарею. Але буває так, що проблеми з зарядкою ноутбука виникають з інших причин, а саме:

  • через аномалії програмного характеру;
  • якщо виникли помилки під час ініціалізації АКБ;
  • коли роботі акумулятора заважає якась утіліта;
  • якщо є несправність, що викликана заводським браком;
  • коли батарея надмірно нагрівається;
  • є пошкодження гнізда зарядки.

Якщо вам потрібна заміна зарядки ноутбука у Львові – звертайтесь в наш сервісний центр.

Якщо ноутбук почав працювати, система бачить батарею та повідомляє, що вона підключена, але не заряджається, вірогідно, це програмна проблема. Фахівці радять у таких випадках скинути БІОС. Буває, що АКБ взагалі не реагує на зарядку вже при першому включенні ноута, який щойно отримано від виробника. Ймовірно, що батарея неправильно ініціалізована. Можна спробувати перепідключити її. Якщо це не допоможе, треба звернутися до сервісного центру.

АКБ нормально заряджається якийсь час, але раптом цей процес переривається. Таке трапляється, якщо батарея дуже нагрілася. Коли пристрій охолоне, можливо, заряджання відновиться, але проблему це не вирішить. Треба з’ясувати, чому саме підвищується температура. А коли рівень заряду не може досягти 100%, зазвичай винен софт.

Як перепрошити БІОС та виправити помилку ініціалізації

Це не надто складна операція, для виконання якої треба дотримуватися такої інструкції:

  1. Вимкнути ноутбук, зняти АКБ.
  2. Від’єднатися від мережі.
  3. Затиснути клавішу живленні протягом одної хвилини.
  4. Підключити живлення та включити пристрій без акумулятора.
  5. Перейти в BIOS, затиснувши Del (або F2 чи F12).
  6. Вибрати в меню опції EXIT, потім – Load Defaults.
  7. Зберегти внесені зміни та вимкнути пристрій.

Після цього треба встановити акумулятор, підключити живлення та ввімкнути ноутбук. Якщо проблема справді була в БІОС, то заряд піде належним чином. З налагодженням ініціалізації впоратися простіше. Для цього треба вимкнути ноут, зняти АКБ та затиснути на 20 секунд клавішу ввімкнення. Потім повернути на місце батарею, відновити живлення. Часом допомагає, якщо просто зняти батарею хвилин на п’ятнадцять.

Що робити з шкідливим софтом

Виробники встановлюють на девайс утиліти, які повинні поліпшити його роботу, захистити від поломок тощо. Таке ПЗ іноді перевантажує батарею, тож ноутбук не заряджається до 100%. Такі програми треба просто видалити через панель управління. В їхніх назвах зазвичай вказана модель ноутбука. Таку ж проблему спричиняють програмні помилки, для усунення яких ліпше звернутися до досвідченого програміста.

Коли гріється батарея або є заводський брак

Зазвичай гріється ноутбук, який треба почистити. Варто звернутися до фахівця, який видалить пил, зробить заміну термопасти, перевірить роботу кулера тощо. Треба подивитися, чи не затулені вентиляційні отвори тканиною або іншою перешкодою під час роботи ноутбука. Це також може викликати підвищення температури пристрою.

Буває, що заряду немає, бо батарея з браком. Тоді її треба просто замінити. Не завадить також перевірити гніздо зарядки. Якщо воно пошкоджене, потрібен ремонт. Це ліпше робити у сервісному центрі, бо складна електроніка потребує уваги та піклування. Ми виконуємо професійний ремонт ноутбуків у Львові, вирішуємо будь-які проблеми з технікою. Довіряйте свій девайс надійним фахівцям.